Līdz šim neviens nav to kontrolējis un ir izveidojusies situācija, ka, piemēram, uzziņas portālos, jebkurš par maksu var izvietot informāciju norādot gan neeksistējošu firmu, gan profesiju un portāls par to neatbild, kaut gan klaji pārkāp patērētāju tiesību likumu. Esam konstatējuši, ka dažos uzziņas dienestos brīvi reklamējas nekur nereģistrēta ārsta seksologa privātprakse.

Ļoti lielu atbalstu "kaktu seksologiem" ir snieguši masu mediji, īpaši dažādi interneta portāli, nodrošinot tiem pastāvīgu publicitāti. Daļa žurnālistu nemaz neapzinās to, ka viņi aiz savas vieglprātības un zināmā mērā slinkuma (nepārbaudot informāciju) šiem "kaktu seksologiem" pasniedz īstu medus maizi. Īpaši attiecībā uz interneta vidi, kur raksti ir pieejami gadiem ilgi. Cilvēkos, kas meklē palīdzību, tas rada nepamatotu uzticību šiem "kaktu dakteriem". Un tai pat laikā LĀSB ir neizpratnē, kāpēc žurnālisti tik reti vēršas pie sertificētiem speciālistiem.  Un droši vien, ka atbilde ir vienkārša, jo bez žurnālistu palīdzības šie "viltus seksologi" nemaz nevarētu eksistēt un ir daudz pieejamāki, un gatavi runāt par jebkuru tēmu.

Kāds ļaunums no šiem "kaktu seksologiem"?

Vienkāršākā gadījumā tiek veikta nelegāla uzņēmējdarbība, kurā nesertificēts ārsts rod iespēju pelnīt. Bet LĀSB ir saņēmusi vairākus signālus, kas liek domāt, ka daļā gadījumu, šie "kaktu seksologi" klientus izmanto savu seksuālo deviāciju apmierināšanai.

Seksologam katrus piecus gadus ir jāveic resertifikācja, lai to varētu izdarīt, tad 5 gadu laikā jāapmeklē dažādi semināri un konferences, lai savāktu 250 kredītpunktus. Seksologam ir nepieciešams sertificēt savas darba telpas, kuras kontrolē Veselības inspekcija, jāsniedz atskaites par savu darbu Valsts statistikas pārvaldei un vēl daudz, un dažādas lietas, tai skaitā jāmaksā nodokļi.

Toties šiem "kaktu seksologiem" vienīgā rūpe ir panākt publicitāti, lai piesaistīt jaunus klientus. Tāpēc, LĀSB aicina izturēties ar sapratni dažādu masu mediju un internetu portālu vadītājus, jo ir nepieciešams pārtraukt sabiedrības maldināšanu.

LĀSB aicina informēt, ja esiet apmeklējis kādu "kaktu seksologu", kur jautājumu risināšanai, kā "pārmaiņu treniņš" ir bijis jāstājas seksuālās attiecībās ar šo "speciālistu".

Uz Augšu
Latvijas ārstu seksologu biedrība lasb.eu